Přeskočit na obsah

Francouzi v bouřlivém zápase porazili Ukrajinu

Z Wikizpráv

Pátek

Francouzští fotbalisté zaznamenali na Euru první vítězství, když porazili v Doněcku domácí Ukrajinu 2:0. Autory branek byli po přestávce Jérémy Ménez and Yohan Cabaye, pokaždé po přihrávce Karema Benzemy. Ukrajina tak stále čeká na šampionátu na výhru a její postupové šance se zmenšují.

Rozhodčí Björn Kuipers musel už po pěti minutách přerušit kvůli silné bouři a průtrži mračen. Hráči se na hřiště vrátili až po 58 minutách. „Personál stadionu dobře zareagoval. Obávali jsme se, že stav hřiště nám zkomplikuje snahu hrát naši hru a měli jsme plán, co s tím dělat, ale brzy jsme poznali, že hřiště je v dobrém stavu,“ pochválil pořadatele trenér Francouzů Laurent Blanc.

Zklamání Ukrajinců roste. Jejich kouč Oleg Blochin označil za rozhodující špatný vstup svého týmu do druhého poločasu: „Po přestávce bylo všechno špatně a to vedlo k prvnímu gólu. Pak jsme dostali druhý a bylo po všem. Samozřejmě nejsme rádi. Nejsou rádi fanoušci, ani já. Ale s tím nic nenadělám, výsledek už nezměním.“

Zdroje[editovat]

  • BURKE, Chris. France find their stride to pick off Ukraine. UEFA.com [online]. 2012-06-15 [cit. 2012-07-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • BURKE, Chris. Blanc buoyant after ending France's barren spell. UEFA.com [online]. 2012-06-15 [cit. 2012-07-07]. Dostupné z: [2]. (anglicky)