Hala pro Sáblíkovou ve Velkém Oseku nebude

Z Wikizpráv
Velký Osek (ilustrační foto)

Čtvrtek

Nejen nový starosta Velkého Oseka Pavel Drahovzal, ale už i jeho předchůdce Jiří Otta souhlasí s tím, že projekt výstavby rychlobruslařské haly pro Martinu Sáblíkovou a další rychlobruslaře je minulostí. Nové vedení obce navíc chystá podklady pro trestní stíhání managementu společnosti Velkoosecká sportovní.

Drahovzal viní Ottu, že bez hmatatelného výsledku proinvestoval ve společnosti několik milionů korun za projekt haly. Velkoosecká sportovní je proto nyní zadlužená a s věřiteli se bude muset vyrovnat penězi získanými z prodeje pozemků.

Otta je z rozhodnutí zastavit projekt zklamaný. „Bydlí tu Martina a Velký Osek se mohl proslavit a vydělat. Oni to jen tak shodí ze stolu. Je to jak házet perly sviním,“ řekl.

Společnost Velkoosecká sportovní založil Jiří Otta v roce 2007 a vložil do ní pozemky pro novou halu. Společnost pak nechala vypracovat projektovou dokumentaci, ale k výstavbě nedošlo. Po volbách, které vynesly do křesla nového starostu, došlo i ke změně ve vedení společnosti a ta je nyní v likvidaci.

Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková nemá v Česku podmínky k přípravě. Svou kariéru startovala tréninkem na zamrzlém rybníku i na hladké desce doma v pokoji, pro kvalitní trénink musí zajíždět na umělé dráhy do zahraničí.

Zdroje[editovat]

  • CHARVÁT, Jan. Hala pro Sáblíkovou v Oseku nebude, kauza zřejmě skončí u soudu. iDNES.cz [online]. 2011-06-02 [cit. 2011-06-02]. Dostupné z: [1].