Přeskočit na obsah

Hradecká s Hlaváčkovou vyhrály čtyřhru na French Open

Z Wikizpráv
Andrea Hlaváčková

Pátek

Vítězkami čtyřhry žen na French Open se staly Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Ve finále porazily indicko-ruskou dvojici Mirzaová a Vesninová 6:4 a 6:3.

První set byl jak na houpačce, Češky prohrávaly 0:1, pak otočily na 5:1, ale zase se bály o vítězství za stavu 5:4. Ve druhém setu měly za stavu 5:3 tři mečboly, druhý z nich využily. „Viděly jsme, že ony jsou hodně nervózní. Stačilo hrát dobře, nemusely jsme nějak neskutečně válet,“ řekla po vítězství Hlaváčková.

Hlaváčková s Hradeckou neměly jednoduchou cestu turnajem, postupně vyřadily páry nasazené jako číslo osm, dva (nasazené dvojky byly finalistky z roku 2010, Květa Peschkeová se Slovinkou Srebotnikovou), tři a sedm.

Naposledy vyhrála česká dvojice grandslamovou ženskou čtyřhru v roce 1990, když se Helena Suková a Jana Novotná radovaly z vítězství ve Wimbledonu, stejně jako na předcházejících French Open a Australian Open.

K výhře Hradecké a Hlaváčkové pogratulovala i sedminásobná vítězka této soutěže na Roland Garros Martina Navrátilová, která si o den dřív s Novotnou zahrála finále debla legend.

Zdroje[editovat]

  • Stačilo hrát dobře, řekly vysmáté slečny H+H po grandslamovém triumfu. iDNES.cz [online]. 2011-06-03 [cit. 2011-06-04]. Dostupné z: [1].