Hvězda amerického fotbalu Favre překonává rekordy i osobní krizi

Z Wikizpráv

Středa

Brett Favre v roce 2008

Hvězda americké profesionální soutěže v americkém fotbalu NFL Brett Favre dosáhl dvou historických milníků a prodloužil dvě své rekordní série při dramatické porážce Minnesota Vikings 20:29 s New York Jets. Jeho úspěchy na hřišti ale možná budou zastíněny vyšetřováním jeho údajného sexuálního obtěžování.

Favre se stal v utkání prvním quarterbackem historie, který v kariéře překonal hranici 500 přihrávek na touchdowny a 70 tisíc yardů přihrávek. Na druhou stranu třikrát chyboval a jednou pozdě přerušil akci, čímž přispěl k tomu, že Jets na domácím hřišti zvítězili. I proto pro něj jeho 500. touchdownová přihrávka mnoho neznamená: „Nejdůležitější je vyhrávat. To se dnes nepovedlo. Hodně jsme toho dokázali, ale máme jen jednu výhru a tři porážky a to je zklamání.“

V den po svých 41. narozeninách Favre uspěl jen při 14 z 34 pokusů o přihrávku. Třikrát ale v pondělním dešti přišel o míč a celkem už má podobných chyb v kariéře 162, což je také nejvíce v historii NFL.

Do sestavy Vikingů se v utkání také vrátil wide receiver Randy Moss. Odchovanec Vikingů se po sedmi letech v tomto týmu vytratil do Oakland Riders a objevil se znovu až v New England Patriots, odkud byl vyměněn k Vikingům minulou středu. Jeho výkon byl poznamenaný nedostatkem společného tréninku s novými spoluhráči. „Víte, chtěl jsem být na stejné úrovni se zbytkem útoku,“ řekl Moss. „Ale když jsem měl před sebou jen tři nebo čtyři dny, tak jsem byl hodně nervózní. Takže jsem se snažil nastudovat signály a řadu jsem jich nepochytil, ale některé jsem znal. Takže neříkám, že jsme hráli úplně na náhodu, ale byl to těžký týden.“

Vikingy ale ještě víc rozhodí vyšetřování vedení NFL kolem zprávy, že Favre posílal nevhodné vzkazy a obscénní fotografie hostesce New York Jets v sezóně 2008, kdy v tomto klubu hrál. Anonymní zdroje potvrdily, že se Favre plný emocí před zápasem omluvil spoluhráčům za to, že aféra ruší jejich přípravu, ale na veřejnosti o věci samotné nemluvil. „Je to věc mezi mnou a mými spoluhráči, navíc ne všemi,“ konstatoval. Randy Moss, který hraje s Favrem poprvé, tvrdí, že tým stojí za svým quarterbackem.

Vikingové jsou zatím v tříčlenné Severní divizi NFC na třetím místě.

Zdroje[editovat]