Přeskočit na obsah

Indie vyřadila na mistrovství světa v kriketu obhájce titulu z Austrálie

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Ricky Ponting (v roce 2006)

Indie, která pořádá letošní mistrovství světa v kriketu, pokračuje v cestě za konečným úspěchem. Ve čtvrtfinále zdolala další těžkou překážku v podobě obhájců titulu z Austrálie. Na stadionu Sardára Patéla v Ahmadábádu skončil napínavý souboj výsledkem, který stanovil pro semifinále souboj tradičních místních rivalů Indie a Pákistánu.

Na pálce začínali Australani, a přestože se Rickymu Pontingovi podařilo zaznamenat 104 bodů, skóre týmu se zastavilo na 260 při šesti wicketech. Po výměně stran se Indie obtížně prosazovala, hvězda Sačín Tendulkar nasčítala 53 bodů, ale až nástup Juvradže Singha a Sureše Rainy znamenal definitivní příklon osudu na stranu Indie. Zůstali spolu 74 odpalů, vydrželi až do konce duelu a Indie překonala kýženou hranici s rezervou čtrnácti nadhozů.

Pontingova úloha v zápasu byla paradoxní, ve skupině turnaje totiž zaznamenal v šesti zápasech dohromady jen 102 přeběhů a dočkal se ostré kritiky kvůli špatné formě.

Naposledy Indie vyhrála mistrovství světa před 28 lety. Austrálie naopak přišla o svou zlatou sérii, vyhrála titul na posledních třech šampionátech.

Zdroje[editovat]

  • MAJUMDAR, Ranabir. Australia fail Ponting's hundred. CricketNext.com [online]. 2011-03-24 [cit. 2011-03-24]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • India pips Australia to set up semifinal showdown with Pakistan. The Hindu [online]. 2011-03-24 [cit. 2011-03-24]. Dostupné z: [2]. (anglicky)