Isinbajevová překonala ve Stockholmu halový světový rekord

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Jelena Isinbajevová ve Stockholmu po překonání světového rekordu

Halový světový rekord ve skoku o tyči žen má novou hodnotu. Jelena Isinbajevová z Ruska dosáhla na mítinku ve Stockholmu výkonu 501 centimetrů a překonala své vlastní historické maximum. Rekord překonala na druhý pokus. Druhá Britka Bleasdaleová a třetí Kubánka Silvová zdolaly 472 centimetrů.

„Tohle byl ten opravdový návrat. Letos jsem plně koncentrovaná. Jsem tak šťastná, že jsem se vrátila na takové úrovni. Chci také dělat své fanoušky šťastné a myslím, že jsem to dnes dokázala,“ pochvalovala si Isinbajevová. „Po 4,92 jsem si pomyslela, že to je můj večer. Tělo mi odpovědělo: Ano, spolu to můžeme dokázat.“

Isinbajevová naposledy překonala světový rekord v srpnu 2009 v Curychu, od té doby se ale potýkala s poklesem motivace i výkonnosti. V roce 2010 byla až čtvrtá na halovém mistrovství světa a poté přerušila kariéru, loňský návrat začal lépe, ale skončil opět zklamáním, když obsadila až šesté místo na mistrovství světa v Koreji. Stockholmský mítink byl její první start od té doby.

Novými rekordy arény Globen se mohou chlubit Kirani James z Grenady v běhu na 400 metrů (45,52 sekundy) a Ukrajinka Olha Saladuhová v trojskoku žen (14,79 m).

Zdroje[editovat]

  • JULIN, A. Lennart. Isinbayeva clears 5.01m World record in Stockholm! - Updated. iaaf.org [online]. 2012-02-23 [cit. 2012-02-26]. Dostupné z: [1]. (anglicky)