Přeskočit na obsah

Itálii zasáhly další povodně, hrozí sesuvy půdy

Z Wikizpráv

Středa

Úklid následků povodní v Parmě v říjnu (ilustrační foto)

Silné deště způsobily další sérii povodní v Itálii. Země, kterou záplavy trápily již na začátku roku a znovu i v říjnu, tentokrát zažívá nejtěžší potíže v Toskánsku, Ligurii a Benátsku, meteorologové ale varovali před nebezpečnými jevy prakticky na celém území státu, od severu až po Sicílii. Své domovy musely opustit stovky lidí.

Guvernér Piemontu Sergio Champarino nicméně uklidňoval, že nebezpečí pro lidi nebo budovy nehrozí, a apeloval, aby úřady i další zodpovědné osoby zajistily včasné čištění toků řek, zanesených při předchozích povodních.

Z ekonomického hlediska jsou záplavy nejproblematičtější pro zemědělství. Od začátku roku už špatné počasí způsobilo rolníkům škody ve výši přesahující miliardu eur (téměř 30 miliard korun).

Říjnové povodně si v Janově vyžádaly i jednu lidskou oběť.

Zdroje[editovat]

  • Italian floods hit agriculture, draw accusations of neglect. Reuters [online]. 2014-11-05 [cit. 2014-11-06]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Italian floods hit agriculture, draw accusations of neglect. MeteoWeb [online]. 2014-11-05 [cit. 2014-11-06]. Dostupné z: [2]. (italsky)