Přeskočit na obsah

Italská ragbyová reprezentace se přestěhuje na Olympijský stadion

Z Wikizpráv
Stadio Flaminio v Římě

Úterý

Římský Olympijský stadion bude od roku 2012 hostit domácí zápasy italské reprezentace v turnaji šesti zemí pro nejlepší týmy Evropy. Národní ragbyová federace FIR se už na využití stánku pro více než 80 tisíc diváků dohodla s Italským olympijským výborem.

Dosud hráli italští ragbisté rovněž v Římě, na menším Stadio Flaminio pro 32 tisíc diváků, který tak byl nejmenším stadionem v celém turnaji. Protože ale nevyšly plány na rekonstrukci spojenou se zvětšením kapacity stánku, hledala federace nové místo působení. V příštím roce se tak přesune na Olympijský stadion.

„Jestli ho v roce 2012 zaplníme, zůstaneme tam navždy,“ prohlásil o stěhování předseda FIR Giancarlo Dondi. Itálie sehraje v Římě v roce 2012 dva zápasy s Anglií a Skotskem. Pokud by byl stadion poloprázdný, vybírala by podle Dondiho FIR pro další rok z kandidátů na jiných místech Itálie (Janov, Florencie).

Itálie je nejmladším účastníkem turnaje šesti zemí (zapojila se do tehdy pětičlenného pole v roce 2000), nejlepšího výsledku zaznamenala v roce 2007.

Zdroje[editovat]

  • CALANDRI, Massimo. Sei Nazioni 2012 Italia all'Olimpico. Repubblica [online]. 2011-07-12 [cit. 2011-07-12]. Dostupné z: [1]. (italsky)