Jarní Flora Olomouc se chystá opět rozkvést

Z Wikizpráv

Sobota

Flora Olomouc 2013
Venkovní expozice květin na výstavě Flora Olomouc 2013.
Vnitřní expozice květin, ovoce a zeleniny na výstavě Flora Olomouc 2013.

Jako již pravidelně na konci dubna se otvírají brány mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc ve Smetanových sadech. Současně s výstavou probíhají i komerční akce Hortifarm a Jarní zahradnické trhy. Prodej drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře tak pomáhá financovat jednu z tradičních květinářských výstav, která již málem zanikla. V současné době je výstava určena spíše pro popularizaci zahradnictví a pro zahrádkáře.

Nejdůležitější české a slovenské zahradnické firmy se představí v pavilonu B, protože vystavovatelé zde stěží očekávají velké mezinárodní kontrakty, expozice bude tím spíše zaměřena pro potěšení laického návštěvníka.

Velvyslanectví Peru v pavilonu B představí kulturu své země, doplněnou peruánskými orchidejemi. Aranžmá pavilonu má být upraveno jako „Divotvorná zahrada“. Samozřejmostí je otevření sbírkových skleníků, rozkvetlé tulipány, narcisy a další cibuloviny vonící v celém areálu, ve kterém už nyní kvetou stromy. Během výstavy bude probíhat soutěž v aranžování.

V Bezručových sadech v Olomouci bude souběžně s výstavou opět přístupné, v ČR unikátní, rozárium s jedinečnou sbírkou 400 odrůd růží.

Zdroje[editovat]

  • Průvodce jarní výstavou Flora Olomouc [online]. Výstaviště Flora Olomouc, [2014], [cit. 2014-04-19]. Dostupné online. (česky)
  • Bezručovy sady [online]. Výstaviště Flora Olomouc, [2006], [cit. 2014-04-19]. Dostupné online. (česky)
  • Jarní Flora Olomouc: Divotvorná zahrada láká [online]. Výstaviště Flora Olomouc, [2014], [cit. 2014-04-19]. Dostupné online. (česky)
  • První hodnocení VIII. celostátní výstavy bonsají a suiseki České bonsajové asociace pohledem prezidenta Bonsai klubu CZ... [online]. [2005], [cit. 2014-04-19]. Dostupné online. (česky)