Jeřáb na pražském Výstavišti: Provokace, protest nebo umělecké dílo?

Z Wikizpráv

Neděle

Jeřáb na Výstavišti

Na Výstavišti Praha se objevil velký stavební jeřáb s tajemnou sítí. Jeho více než třicetimetrové rameno nese velkou síť plnou bílých míčků.

Podle svědků jeřáb na místo přijel v neděli ráno krátce po deváté hodině. Technici a dělníci jeřáb opustili po zhruba dvou hodinách a nechali stroj na místě bez dalšího vysvětlení.

Jeřáb i se sítí, ve které jsou bílé míčky, se stal atrakcí pro místní i turisty. Stroj v místě nijak neomezuje dopravu ani vstup na Výstaviště. Zatím není jasné, kdo za jeho umístěním stojí a co má znamenat.

Není ale bez zajímavosti, že se objevil jen několik málo týdnů před desetiletým výročím jednoho z nejničivějších požárů v centru Prahy, kdy v říjnu 2008 totálně shořelo levé křídlo Průmyslového paláce. To nebylo dodnes i přes sliby znovu postaveno. Jde o provokaci, protest nebo jiný záměr?

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora AdamPep (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.