Přeskočit na obsah

Jihoafrická běžkyně Semenyová chce žít s přítelkyní jako rodina

Z Wikizpráv

Úterý

Caster Semenyová v roce 2010

Založit plnohodnotné partnerství se svou přítelkyní se rozhodla jihoafrická běžkyně a mistryně světa na 800 metrů z roku 2009 Caster Semenyová. Podle informací místního tisku její rodiče navštívili rodinu atletky Violet Raseboyové a zaplatili lobolu, tradiční výkupné za nevěsty. Dojít k tomu mělo asi před dvěma týdny. Podle deníku People's Paper jsou přípravy na sňatek v plném proudu.

Semenyová je také stříbrnou medailistkou z olympijských her v Londýně. Proslula zejména kontroverzí po svém vítězství v roce 2009. Tehdy z jiných atletických svazů zazněly výtky, že Semenyová je ve skutečnosti muž, a média přišla s neověřenými spekulacemi, že je hermafrodit s mužskými i ženskými pohlavními orgány. Po provedení sex testů a dalšího šetření rozhodla mezinárodní federace IAAF, že Semenyová dál může závodit v kategorii žen.

Semenyová vyzdvihla důležitost vztahu ke své přítelkyni v nedávném rozhovoru, kde řekla, že Violet je nejdůležitější osobou v jejím životě. Člověk blízký páru řekl, že se chystají usadit spolu: „Opravdu se milují a tohle je pro ně důležitý krok,“ řekl.

Otec Semenyové zprávy o vyplacení loboly odmítl komentovat.

Zdroje

[editovat]
  • Semenya pays bride price for wife. AIPS Media [online]. 2014-05-12 [cit. 2014-05-13]. Dostupné z: [1]. (anglicky)