Přeskočit na obsah

John Cale oznámil vydání nového alba

Z Wikizpráv

Úterý

John Cale (2013)

Velšský hudebník, hudební producent a skladatel John Cale, který dlouhodobě žije v Los Angeles, oznámil vydání nového studiového alba. To dostalo název M:FANS a jeho vydání je naplánováno na 22. ledna příštího roku.

Stejně jako v případě předchozí desky Shifty Adventures in Nookie Wood jej vydá nezávislá společnost Double Six Records. Album neobsahuje nové písně, ale skladby z dvaatřicet let starého alba Music for a New Society. Písně jsou nově nahrané, za použití elektronických nástrojů a digitálních technologií. Podle oficiálního prohlášení Cale na nahrávce zkoumá vztah mezi novým a starým zvukem a vizí, stejně jako své životní zkušenosti.

Jedinou chybějící písní z originálního alba bude „Risé, Sam and Rimsky-Korsakov“. V té původně zpívala Caleova tehdejší manželka, s níž se v devadesátých letech rozvedl. Naopak zde bude ztracená píseň „Back to the End“. Dnes byla představena první píseň z nové desky nazvaná „Close Watch“. Rovněž k ní byl natočen videoklip, jehož režisérkou byla Abigail Portner. Ta s Calem spolupracovala již minulý rok na klipu k písni „If You Were Still Around“, stejně jako na několika dalších projektech. Doprovodné vokály v písní zpívá Amber Coffman, která rovněž vystupuje ve videoklipu. Dvojice se zde setkává s lidmi v maškarních maskách.

Album bude na gramofonové desce dostupné jak samostatně, tak i ve spojení s remasterovanou verzí původního alba. Ta bude navíc obsahovat tři bonusové skladby. Dále vyjde verze na CD, která bude obsahovat obě alba.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • MINSKER, Evan. John Cale Reworks Music for a New Society as M:FANS, Reissues Original Album [online]. Pitchfork Media, 2015-11-17, [cit. 2015-11-17]. Dostupné online. (anglicky)
  • GROW, Kory. See John Cale Attend Dreamlike Masquerade in Eerie 'Close Watch' Video [online]. Rolling Stone, 2015-11-17, [cit. 2015-11-17]. Dostupné online. (anglicky)
  • Music for a New Society - Music for a New Society/M:FANS [online]. Domino Recording Company, 2015-11-17, [cit. 2015-11-17]. Dostupné online. (anglicky)