Přeskočit na obsah

John Cale představil v Belgii nové hudební dílo

Z Wikizpráv

Sobota

John Cale (2013)

Velšský hudebník a hudební skladatel John Cale, který stál v šedesátých letech u zrodu vlivné hudební skupiny The Velvet Underground, představil v nejmenším belgickém městě své nové hudební dílo. Vystoupení se odehrálo nedaleko hřbitova padlých vojáků z první světové války v městečku Mesen v provincii Západní Flandry.

Představení bylo rozděleno do dvou aktů. Při prvním Cale představil čtyři nové kompozice inspirované Vánočním příměřím, které se odehrálo na západní frontě během Vánoc v roce 1914, a během kterého se neoficiálně sešli němečtí a britští vojáci. Druhou část tvořilo kompletní představení jeho alba Paris 1919 z roku 1973.

Do vyprodaného koncertního stanu, který zde byl pro tuto příležitost vybudován, na jeho vystoupení dorazilo 1500 návštěvníků. Cale zde byl doprovázen kytaristou Dustinem Boyerem, baskytaristou Joeyem Marambou, bubeníkem Deantonim Parksem, třemi vokalistkami, pěti hráči na smyčcové a pěti na dechové nástroje. Koncert zahájil instrumentální skladbou „Young, Proud and Dead“ a následovala zpívaná „Time Stands Still“. Jako třetí následovala zhudebněná báseň dalšího Velšana Dylana Thomase, jehož básně skladatel zhudebňoval již v minulosti, nazvaná „A Refusal to Mourn the Death, by Fire, of a Child in London“. První část koncertu, která trvala přibližně třicet minut, uzavřela skladba „Caligula“.

Cale již v minulosti své album Paris 1919 představil při několika koncertech s orchestrem, nicméně pro tentokrát všechny skladby upravil a hrál jejich zcela nové verze, které nikdy dřív veřejnosti nepředstavil. Jako přídavek Cale zahrál skladbu „I Wanna Talk 2 U“ ze svého zatím posledního alba Shifty Adventures in Nookie Wood (2012), další album má v plánu vydat v prvních měsících roku 2015.

Zdroje

[editovat]
  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Radiosaltbird (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.