John Cale vydává nové album Shifty Adventures in Nookie Wood

Z Wikizpráv

Pondělí

John Cale (2011)

Velšský hudebník, hudební producent a skladatel John Cale, který v šedesátých letech působil po boku Lou Reeda v experimentální skupině The Velvet Underground, vydává v těchto dnech nové, v pořadí patnácté sólové studiové album. To dostalo název Shifty Adventures in Nookie Wood a vychází po sedmi letech od jeho posledního dlouhohrajícího alba blackAcetate.

V loňském roce Cale vydal pětipísňové EP Extra Playful a již tehdy slíbil, že brzy vyjde klasické album. Jeho vydání bylo původně naplánováno na jaro, ale nakonec vychází až nyní. Vůbec první představenou písní z alba byla „I Wanna Talk 2 U“, na níž Cale spolupracoval s moderním producentem Dangerem Mousem. Ten mimo jiné v minulosti spolupracoval například se zpěvačkou Norah Jones či elektronickou skupinou Gorillaz.

Album vznikalo v Caleově vlastním nahrávacím studiu v Los Angeles, kde v současné době žije.

Zdroje[editovat]

  • CARNWATH, Ally. John Cale: Shifty Adventures in Nookie Wood – review [online]. The Guardian, 2012-09-30, [cit. 2014-09-20]. Dostupné online. (anglicky)
  • HOWARD, Tom. John Cale - 'Shifty Adventures In Nookie Wood' [online]. NME, 2012-09-28, [cit. 2014-09-30]. Dostupné online. (anglicky)