John obhájil v elektronické volbě post předsedy Věcí veřejných

Z Wikizpráv
Radek John

Úterý

Radek John by měl zůstat předsedou strany Věci veřejné. V hlasování registrovaných „véčkařů“ porazil poslankyně Karolínu Peake a Dagmar Navrátilovou. Věci veřejné vyčkávají s oficiální reakcí až po skončení víkendové stranické konference, která by měla výsledky volby potvrdit.

V elektronickém hlasování se mohlo vyjádřit 6225 příznivců strany. Z toho John získal 1197 hlasů, Peake 976 hlasů a Navrátilová 350 hlasů. Johnovými protikandidáty původně měli být i Vít Bárta a Michal Babák, ale úsilí o předsednictví se vzdali a podpořili dosavadního šéfa strany Johna.

John byl donedávna místopředsedou pro boj s korupcí ve vládě Petra Nečase, kvůli nedostatku podpory a nemožnosti obsadit svůj úřad podle vlastních představ ale na funkci po několika týdnech rezignoval. V Nečasově vládě ještě před tím vykonával post ministra vnitra, v této funkci ale byl kritizován i policisty nebo hasiči, kteří za jeho odstoupení uspořádali petiční akci.

Zdroje[editovat]

  • ŠŤASTNÝ, Jiří. Věci veřejné zvolily Radka Johna staronovým předsedou elektronicky. iDNES.cz [online]. 2011-05-23 [cit. 2011-05-24]. Dostupné z: [1].