Přeskočit na obsah

Jsem Mitterrandův nemanželský syn, tvrdí mladý švédský politik

Z Wikizpráv

Pátek

Mitterrand v době, kdy měl vztah s Forsneovou

Mladý politik švédské Umírněné strany Hravn Forsne zveřejnil zprávu, že je nemanželským synem zesnulého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda. Pětadvacetiletý Forsne to řekl v době, kdy kandiduje do švédského parlamentu, volby proběhnou v polovině září. Zpráva kromě Švédska zasáhla zejména francouzský tisk, který jí věnuje velkou pozornost.

Už před dvěma lety popsala Hravnova matka Christina, která pracovala ve Francii jako žurnalistka, že udržovala úzký vztah s Mitterrandem mezi roky 1980 a 1995. O tom, zda je její syn politikovým potomkem, ale odmítla mluvit. „Budu mluvit o svém vztahu s Françoisem Mitterrandem. Nebudu ale mluvit o nikom jiném, kdo je mi blízký,“ řekla k tomu. Christině Forsneové je nyní 66 let.

Hravn Forsne prohlásil, že na něj Mitterrand neměl velký vliv, že ho viděl jen „pětkrát nebo šestkrát“. Sám se narodil v Paříži a do Švédska se přestěhoval až v sedmi letech.

Forsneho už v jeho domově v Kullaviku na jihozápadě Švédska kontaktovala i francouzská tisková agentura AFP. Na její otázky odmítl odpovědět s tím, že věc zveřejnil pouze pro své místní voliče a že se zahraničním tiskem o ní komunikovat nehodlá.

Mitterrand zemřel v květnu roku 1995, na jeho pohřbu byla i jeho nemanželská dcera.

Zdroje

[editovat]
  • 'I'm Mitterrand's son', Swedish politician claims. The Local [online]. 2014-08-09 [cit. 2014-08-09]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Un Suédois se revendique fils de Mitterrand. Le Figaro [online]. 2014-08-08 [cit. 2014-08-09]. Dostupné z: [2]. (francouzsky)