Kalifornská univerzita UCLA získala dar 100 milionů dolarů

Z Wikizpráv

Středa

Royceova síň, jeden ze symbolů UCLA

Kalifornská univerzita UCLA obdržela druhý nejvyšší dar ve své historii. Manželé Meyer a Renee Luskinovi ji podarovali sumou 100 milionů dolarů. Polovinu částky získá univerzitní Škola pro veřejné záležitosti a druhá poputuje na výstavbu konferenčního střediska.

Luskin, který stojí v čele velké společnosti na výrobu zvířecího krmení Scope Industries, řekl: „Žiji a pracuji v tomto regionu a chci mu tvůrčím a ojedinělým způsobem něco vrátit. Sám mám materiální zabezpečení, které potřebuji. Tato investice je podle mne důležitá pro společnost, pro budoucnost, pro svět, ve kterém budou žít moje vnoučata.“

Luskin je absolventem UCLA v oboru ekonomie. Jak škola pro veřejné záležitosti, tak konferenční středisko ponesou v budoucnu jeho jméno a jméno jeho manželky. Škola bude přejmenována na slavnostním ceremoniálu 18. března.

V historii dal UCLA víc jen David Geffen. Filmový a hudební producent věnoval univerzitě v roce 2002 dvojnásobnou částku než nyní Luskinovi.

Zdroje[editovat]

  • UCLA receives 100-million-dollar donation. Xinhua.net [online]. 2011-02-02 [cit. 2011-02-02]. Dostupné z: [1]. (anglicky)