Přeskočit na obsah

Kanajevová je potřetí absolutní mistryní světa v moderní gymnastice

Z Wikizpráv

Sobota

Jevgenija Kanajevová

Mistrovství světa v moderní gymnastice má už potřetí za sebou stejné pořadí na prvních dvou místech ve čtyřboji. Ze zlata se i ve francouzském Montpellieru včera radovala Jevgenija Kanajevová, opět následovaná Darjou Kondakovovou. Kanajevová tak už podruhé v životě získala na jediném světovém šampionátu šest zlatých medailí, což se před ní žádné gymnastce nepodařilo ani jednou.

„Jsem velmi unavená,“ řekla Kanajevová po finále víceboje. „Byl to pátý den, pokaždé se překonáváš a únava se kupí. Ale jsem spokojená. Necvičila jsem bez chyb, ale byly to takové, které diváci ani nevidí.“

Přece jen ne zcela suverénní výkon olympijské šampionky z Pekingu ale udělal z finále drama. Kondakovová se v průběhu večera dostala i do vedení a nakonec prohrála o pouhých pět setin bodu.

Nadějně rozehraný souboj o třetí místo nedotáhla ve stínu obou Rusek do konce Silvija Mitevová. V poslední sestavě jí obruč utekla z koberce a Bulharka tak přišla o naději na bronz (už měla dva z finále s jednotlivými náčiními). Nakonec tak potvrdila třetí místo z kvalifikace Alija Garajevová z Ázerbájdžánu.

Češky se z kvalifikace do finále neprobojovaly a přišly tím o šanci vlastními silami si zajistit účast na olympijských hrách v Londýně. Zbývá jim malá naděje na zisk vzácné divoké karty.

Zdroje[editovat]

  • Kanaeva repeats six Gold medal record. FIG [online]. 2011-09-23 [cit. 2011-09-24]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Kanajeva: Ja očeň siľno ustala. Gazeta.ru [online]. 2011-09-24 [cit. 2011-09-24]. Dostupné z: [2]. (rusky)