Přeskočit na obsah

Koudelka skončil v Garmisch-Partenkirchenu osmý

Z Wikizpráv

Neděle

Roman Koudelka

Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil na druhém podniku Turné čtyř můstků v Garmisch Partenkirchenu nakonec osmý, ač do druhého kola závodu postoupil ze čtvrtého místa.

Vítězem se stal Rakušan Gregor Schlierenzauer, který si tak připsal druhé vítězství v letošním Turné. Čeští reprezentanti skončili na třináctém místě Lukáš Hlava, šestnáctém Jakub Janda a pětatřicátém Jan Matura.

Koudelka v prvním kole skočil 136 metrů, v k. o. duelu tím snadno porazil Slovince Petera Prevče. Ve druhém kole však skočil o půl metru méně a celkově se při konečném sčítání zařadil na osmé místo.

Hlava v prvním skoku nestačil se 127,5 metru na Rusa Dmitrije Vasiljeva, přesto postoupil a ve finálovém skočil 135 metrů.

Janda napoprvé doletěl na 130 metrů a málem neustál dopad, ale jeho duelový soupeř Ito skočil o osm a půl metru dál. Podobně jako Hlava ale také postoupil do druhého kola, kde si o 1,5 metru polepšil.

Matura skončil hned po prvním skoku, neboť prohrál v duelu s Němcem Michaelem Neumayerem.

Zdroje[editovat]

  • Koudelka v Turné čtyř můstků útočil na bednu, v Ga-Pa byl nakonec osmý. iDNES.cz [online]. 2012-01-01 [cit. 2012-01-01]. Dostupné z: [1].