Přeskočit na obsah

Krátce po startu z indonéské Jakarty se letadlo Boeing 737 zřítilo do moře

Z Wikizpráv

Sobota

Havarovaný letoun v prosinci 2017

V sobotu v dopoledních hodinách místního času se 4 minuty po vzletu z letiště Sukarno-Hatta v Jakartě zřítilo do moře letadlo typu Boeing 737-500 na vnitrostátním letu indonéských aerolinek Sriwijaya Air. Na palubě bylo 56 cestujících a 6 členů posádky.

Asi čtyři minuty po vzletu z letiště Sukarno-Hatta v Jakartě na cestě do Pontianaku na západní straně ostrova Borneo v Indonésii letadlo typu Boeing 737-500 prudce kleslo a letečtí dispečeři s ním ztratili veškerý kontakt. Letoun se pravděpodobně zřítil do Jávského moře. Kolem poledne středoevropského času se objevily první zatím však nepotvrzené informace o nálezu trosek letadla. Žádné informace o obětech nejsou zatím známy. V místě údajného zřícení se také objevila olejová skvrna.

Mluvčí indonéského ministerstva dopravy Adita Irawatiová uvedla: „V tomto okamžiku věc vyšetřujeme a koordinujeme s pátrací a záchrannou agenturou Basarnas a orgánem pro bezpečnost dopravy KNKT. Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět více.“ Podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka nebyl mezi cestujícími žádný český občan.

Zdroje[editovat]

  • Indonéský boeing se zřejmě zřítil do moře, rybáři už na místě objevili první trosky. Novinky.cz [online]. 2021-01-09, rev. 2021-01-09 [cit. 2021-01-09]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]