Kvitová vyhrála turnaj mistryň

Z Wikizpráv

Neděle

Kvitová na turnaji mistryň v Istanbulu

Petra Kvitová završila sérii své neporazitelnosti v halových individuálních turnajích v tomto roce a zvítězila i ve finále turnaje mistryň. Bělorusku Viktorii Azarenkovou porazila ve třech setech 7:5, 4:6 a 6:3.

Zaplněný Dóm Sinana Erdema v Istanbulu sledoval divoký průběh úvodního setu. Kvitová za půl hodiny získala jasný náskok 5:0, Azarenková ale bojovala dál o každý míček a najednou se jí začalo dařit. Náskok smazala a navzdory těsné ztrátě prvního setu 5:7 převážila na svou stranu druhý set. Navíc měla tři brejkboly v úvodní hře třetího setu, místo toho ale prohrála sama své podání ve druhé hře a pak už se jen marně snažila náskok smazat. Po dvou hodinách a 28 minutách se Kvitová stala šampionkou.

„Byl to neuvěřitelný tenis. Obě jsme opravdu bojovaly. Každá hra a každý set byl velmi těsný. Možná jsem hrála lépe při důležitých bodech. Obě jsme dnes předvedli náš nejlepší istanbulský výkon. Bylo to finále, tak proč ne!“ vyzdvihla úroveň finále Kvitová.

Azarenková složila Kvitové poklonu, když prohlásila: „Prohrát je těžké, ale já jsem ráda, že jsem podlehla takové šampionce, která si zasloužila vyhrát. Petra dnes byla skvělá. Opravdu odvedla výbornou práci.“

Naopak ve finále čtyřhry neuspěla Květa Peschkeová, která společně se Srebotnikovou ze Slovinska prohrála s americkým párem Liezel Huberová a Lisa Raymondová ve dvou setech.

Kvitová bude novou světovou dvojkou, v počtu letos vyhraných titulů (Brisbane, Paříž-Bercy, Madrid, Wimbledon, Linec a turnaj mistryň, tj. celkem šest) se vyrovnala světové jedničce Wozniacké. Je třetí Češkou, která vyhrála turnaj mistryň, po Martině Navrátilové (celkem osmkrát v letech 1978 až 1986, z toho dvakrát v československých barvách) a Janě Novotné (1997). Je také teprve třetí hráčkou, která uspěla v turnaji mistryň hned při první účasti (po Sereně Williamsové a Marii Šarapovové).

Výsledky Kvitové na turnaji mistryň 2011:

Výsledek finále čtyřhry: Peschkeová (ČR), Srebotniková (Slovin.) – Huberová, Raymondová (USA) 4:6, 4:6.

Zdroje[editovat]

  • Kvitova Wins Istanbul, Completes Dream Year. WTA Tour [online]. 2011-10-30 [cit. 2011-10-31]. Dostupné z: [1]. (anglicky)