Přeskočit na obsah

Letošním ropákem roku je Pavel Bém

Z Wikizpráv

Pátek

Pražský primátor Pavel Bém

Pražský primátor Pavel Bém je letošním nositelem antiekologického ocenění Ropák roku. Získal jej za plánovanou výstavbu nových výškových budov na pankrácké pláni a také za prosazování té varianty pražského okruhu, která vede pod městskou částí Suchdol a je fakticky dražší než severní varianta, kterou prosazují jak ekologové, tak i Středočeský kraj.

Na letošního Ropáka roku bylo nominováno celkem 30 kandidátů, kteří podle ekologů svými činy nejvíce poškozují české životní prostředí. Loni se podařilo Pavlu Bémovi skončit na pátém místě, vítězem se stal náměstek ministerstva dopravy Jiří Hodač, který byl vybrán proto, že údajně vyhrožoval občanským sdružením zaměřeným proti výstavbě dálnic žalobami za průtahy, které jejich akce způsobují.

Kromě toho bývá také udělována cena Zelená perla, kterou získávají osobnosti za nejvíce životnímu prostředí škodící výroky. V minulosti obě ceny získal i současný prezident ČR Václav Klaus, u něhož je jeho negativní a odmítavý vztah k ekologickým iniciativám veřejně známý.

Zdroje

[editovat]
  • Ropáka dostal Bém za pankrácké mrakodrapy. ceskenoviny [online].  [cit. 2009-04-24]. Dostupné z: [1].