Liberecká škola poslala ke 100 letům balonkový pozdrav ke hvězdám

Z Wikizpráv

Pátek

Do nebe letělo při fotografování několik set zelených a žlutých balónků (ilustrační obrázek)

Sté výročí založení oslavila ve středu 7. května Základní škola Husova v Liberci. Místní učitel Libor Junek k té příležitosti naplánoval a zorganizoval hromadné fotografování na dvoře školy. Zúčastnilo se ho zhruba 450 dětí, které na školním hřišti vytvořily obrazec ve tvaru čísla 100. Navíc dostaly zelené a žluté balónky, které společně vypustily k obloze.

„Chtěli jsme, aby bylo na první pohled patrné, u jaké příležitosti fotky vznikají, ale aby v tom bylo i něco navíc. Děti do rukou dostaly balónky, jejichž část poslali ke hvězdám. Jako vzkaz Arthuru Beerovi, německému astronomovi, který byl jedním z nejvýznamnějších absolventů školy,“ vyjádřila myšlenku akce ředitelka školy Blanka Reindlová.

Další součástí oslav výročí byl slavnostní galavečer v Domě kultury v Liberci, který proběhl už večer 4. května a kterého se zúčastnila také další ze známých absolventek školy, televizní moderátorka Marcela Augustová. Vyšla také kniha Stoleté vzpomínky.

Škola se nachází v Husově ulici čtvrt hodiny chůze od historického Benešova náměstí s radnicí. Žákům v 18 třídách devíti ročníků nabízí rozšířenou výuku cizích jazyků.

Zdroje[editovat]

  • PETRÁŠKOVÁ, Martina. Sté výročí. Balónky byly vzkazem Husovky ke hvězdám. Liberecký deník [online]. 2014-05-09 [cit. 2014-05-09]. Dostupné z: [1].
  • 100 let školy [online]. ZŠ Husova Liberec, [2014], [cit. 2014-05-09]. Dostupné online. (česky)