Přeskočit na obsah

Lille má francouzský fotbalový double, slaví i Rozehnal

Z Wikizpráv
Hrdina Lille Ludovic Obraniak, zde v polském reprezentačním dresu

Neděle

Vítězem francouzské fotbalové ligy se stal tým Lille OSC, v jehož řadách se z titulu radoval i český obránce David Rozehnal. Dnes zaplnily město Lille oslavy, hráči projížděli ulicemi na dvou otevřených doubledeckerech. Mistrovský titul získalo Lille poprvé od roku 1954.

Lille stačil v předposledním kole k zajištění titulu bod ze zápasu v Parku princů s Paris St. Germain. Svými brankami zajistili nerozhodný výsledek 2:2 Ludovic Obraniak a Moussa Sow. Před týdnem Lille porazilo stejného soupeře 1:0 ve finále poháru (jediný gól dával také Obraniak), a tak nyní získalo svůj první double od roku 1946.

David Rozehnal, který je v Lille na hostování z Hamburku, odehrál v sezóně za francouzský celek 27 zápasů, dal jeden gól a dostal pět žlutých karet.[1] Poslední utkání ale proseděl jen na lavičce náhradníků.

Starostka Lille Martine Aubryová nadšeně prohlásila, že „Lille smířilo Francii s fotbalem a nechalo zapomenout na mistrovství světa.“ Z něho vypadla francouzská reprezentace provázená skandály už ve skupině.

Lille patřilo mezi nejpřednější francouzská mužstva krátce po druhé světové válce, později jeho síla upadla, než se opět v nedávné minulosti podařilo vybudovat kvalitní kádr. V současné době se navíc dokončuje výstavba nového stadionu pro padesát tisíc diváků, který nahradí dosavadní 17tisícové sídlo klubu.

Přímý postup do dalšího ročníku Ligy mistrů si zajistil kromě Lille také celek Olympique de Marseille.

Zdroje[editovat]

  • Lille champion de France. Le Post [online]. 2011-05-22 [cit. 2011-05-22]. Dostupné z: [1]. (francouzsky)
  • LE SEVILLER, Tanguy. Lille roi de France. France Football [online]. 2011-05-22 [cit. 2011-05-22]. Dostupné z: [2]. (francouzsky)
  1. Statistiky LOSC, [cit. 2011-05-22]