Lipnická a další moskevští vítězové ze Soči dostanou byty

Z Wikizpráv

Úterý

Julija Lipnická

Krasobruslařka Julija Lipnická bude mít svůj vlastní byt v Moskvě. Olympijská vítězka ze soutěže družstev a jedna z hvězd Zimních olympijských her v Soči už dostala možnost získat byt pro sebe a svou matku, ale tehdy se zdálo, že za to budou muset zaplatit. Teď moskevské úřady rozhodly dát všem sportovcům z Moskvy, kteří obdrželi zlato v Soči, byty zdarma.

Vhodné byty byly vybrány na oddělení bytové politiky a bytového fondu. Tisková zpráva oddělení podtrhává, že byty budou zdarma.

Moskevský starosta Sergej Sobjanin řekl před hrami, že medailisté ze Soči, kteří reprezentují Moskvu, získají finanční odměnu od 1,7 milionu rublů za bronzové medaile do 4 mil. rublů pro vítěze (přibližně 950 tis. – 2,2 mil. korun).

Poté, kdy v lednu vyhrála mistrovství Evropy, předvedla jen patnáctiletá Lipnická velký výkon v olympijské týmové soutěži, kde vyhrála zlato. V individuálním závodě ale udělala chyby a skončila až pátá.

Zdroje[editovat]

  • Власти безвозмездно передадут фигуристке Юлии Липницкой квартиру в Москве. Р-Спорт [online]. 2014-04-29 [cit. 2014-04-29]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Юле Липницкой и другим олимпийцам подарят квартиры в Москве. Вести [online]. 2014-04-29 [cit. 2014-04-29]. Dostupné z: [2]. (rusky)