Přeskočit na obsah

Londýnská olympiáda mění dějiště soutěží v badmintonu a moderní gymnastice

Z Wikizpráv

Středa

Pořadatelé Letních olympijských her 2012 se rozhodl změnit svůj plán ohledně dějišť soutěží v moderní gymnastice a badmintonu. K tomu, že nepostaví plánovanou dočasnou arénu v severním Greenwichi, dovedla pořadatele finanční analýza společnosti KPNG. Ta doporučila využít některou existující budovu. Organizační výbor teď bude hledat nové řešení v průběhu několika příštích měsíců.

Podobně už došlo k přesunutí soutěží v šermu a volejbalu. Naopak platný zůstává plán na vybudování dočasné arény pro basketbal, která se má nacházet přímo v ústředním Olympijském parku. Nejsou žádné zprávy o tom, jak dopadla analýza ohledně dalších dvou sportovišť - jezdeckého závodiště v Greenwich Parku a střelnice ve Woolwichi.

Zrušení výstavby arény pro moderní gymnastiku a badminton ušetří pořadatelům zhruba 40 milionů liber (asi 1,2 miliardy korun).

Pořadatelé jsou, jak prohlásil šéf organizačního výboru Sebastian Coe, v dobré situaci, pokud jde o financování ze soukromého sponzoringu. „Protože jsme zahájili vyjednávání pro náš první pilíř financování, máme zajištěnou většinu domácího sponzoringu,“ zdůvodnil, proč se organizátorů nedotkla celosvětová finanční krize. V horší situaci jsou někteří developeři zapojení do výstavby infrastruktury. Australské společnosti Lend Lease se nedaří získat investory pro výstavbu olympijské vesnice, jejíž cena se má vyšplhat na miliardu liber (30 miliard korun); podobně je na tom stavitel zhruba o polovinu levnějšího tiskového a televizního střediska.

Zdroje[editovat]

  • ORMSBY, Avril. London 2012 badminton venue set to be relocated. Guardian.co.uk [online]. 2008-11-19 [cit. 2008-11-19]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Badminton venue set to be moved to save money. International Herald Tribune [online]. 2008-11-19 [cit. 2008-11-19]. Dostupné z: [2]. (anglicky)