Přeskočit na obsah

Maďaři poslali chorvatského vicepremiéra do vězení za autonehodu

Z Wikizpráv

Středa

Radimir Čačić

Místopředseda chorvatské vlády Radimir Čačić nejspíš bude muset do Maďarska do vězení. Okresní soud v Kaposváru ho uznal vinným ze způsobení dopravní nehody s následkem úmrtí dvou osob a odsoudil ho na 22 měsíců za mříže. Zpřísnil tak původní rozsudek, který Čačićovi uložil pouze podmíněný trest.

Čačićův vůz se v roce 2010 střetl na dálnici s jiným autem. Politik vinu přiznal, ale omlouval se s tím, že pomalu jedoucí vozidlo spatřil v náhlé mlze pozdě a že k tragickým následkům přispělo, že oběti nebyly připoutané.

Zprávu zatím nekomentoval ani Čačić, ani ministerský předseda Zoran Milanović, kterému konkrétní otázku položil jeden z poslanců na dnešním jednání. V minulosti Čačić řekl, že pokud bude odsouzen k nepodmíněnému trestu, opustí politiku, ve které se pohybuje od roku 1995. Od roku 2008 je podruhé předsedou Chorvatské lidové strany. V Milanovićově vládě má také na starost rezort hospodářství.

Zdroje

[editovat]
  • Croatia's deputy PM sentenced to prison for car crash. Reuters [online]. 2012-11-14 [cit. 2012-11-14]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Radimir Čačić mora u zatvor. HRT [online].  [cit. 2012-11-14]. Dostupné z: [2]. (chorvatsky)