Přeskočit na obsah

Madonna přijede do Prahy

Z Wikizpráv

Pondělí

Na Chodově již začalo budování pódia a areálu pro pražský koncert královny popu Madonny, který se uskuteční 13. srpna 2009, tři dny před jednapadesátými narozeninami zpěvačky. Areál vyrůstá na loukách jižního okraje Prahy v prostoru bývalé skládky a v těsné blízkosti dálnice D1. Madonnina produkce bude čítat 36 kamionů s technikou a 16 autobusů. Ceny vstupenek na koncert z turné Sticky & Sweet začínají na necelých tisíci korunách dle zvolené kategorie rostou až na osm tisíc. Jako předskokan vystoupí diskžokej Paul Oakenfold.

Proti pořádání koncertu na volném prostranství se ohrazují občané města i zástupci Občanského sdružení Chodov, kteří se obávají nadměrného hluku a davů fanoušků, kterých se předpokládá až 45 tisíc. Na koncert se připravuje také policie. Městská policie plánuje nasazení až 130 strážníků a republiková policie uzavře po většinu dne 13 přilehlých ulic a nasadí antikonfliktní tým i těžkooděnce.

První velkou popovou událostí letošního léta byl koncert americké zpěvačky Anastacie 16. července v Tesla aréně na pražském výstavišti.

Zdroje[editovat]

  • tn.cz / sn. Madonna už za 10 dní v Praze. Uzavře se 17 ulic.. TN.cz [online]. 2009-03-08, rev. 2009-03-08 [cit. 2009-08-10]. Dostupné z: [1].