Marion Jonesová: V Sydney bych vyhrála i bez dopingu

Z Wikizpráv

Středa

Jonesová v roce 2004

První televizní rozhovor po propuštění z vězení absolvovala bývalá atletická hvězda Marion Jonesová. V show Oprah Winfreyové se mimo jiné omluvila bývalým týmovým kolegyním a citovala svůj dopis, který z vězení poslala svým dětem. Trest odnětí svobody na šest měsíců si odpykávala za to, že lhala vyšetřovatelům o dopingu a o finančních náležitostech svého bývalého manžela Tima Montgomeryho.

Jonesová připustila, že se sebe často ptá, zda by dokázala vyhrát na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 i bez použití dopingu - a obvykle si odpovídá, že ano. Znovu se ale na atletickou dráhu nyní 33letá sprinterka vrátit nechce.

Dětem z vězení prý napsala, že udělala hroznou chybu, „protože se neměla dost ráda na to, aby řekla pravdu.“

Američanka vyhrála v Sydney tři zlaté a dvě bronzové medaile, ale vzdala se jich poté, co definitivně přiznala užití zakázaných látek v době vyšetřování. Vrátit cenné kovy prý nebylo tak těžké. „Horší to bylo se vzpomínkami, to ty ztratily lesk,“ dodala porovnání. Povinnost vrátit medaile i trest vězení považuje za spravedlivé.

Zdroje[editovat]

  • ZINSER, Lynn. Marion Jones, in First Interview After Jail, Tells of ‘Awful Mistake’. New York Times [online]. 2008-10-29 [cit. 2008-10-29]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • JOHNSON, Clara K.. Runner Marion Jones: 'I didn't love myself enough'. Associated Press [online]. 2008-10-29 [cit. 2008-10-29]. Dostupné z: [2]. (anglicky)