Mezinárodní konference Bolidy a pády meteoritů

Z Wikizpráv

Středa

Konference Bolidy a pády meteoritů

V Praze se 11. – 15. května 2009 koná mezinárodní vědecká konference Bolidy a pády meteoritů. Je jednou z hlavních vědeckých akcí pořádaných v rámci Mezinárodního roku astronomie 2009.

Na konferenci se sjelo 60 odborníku ze 17 zemí světa a bylo na ní předneseno 50 přednášek, které se zabývaly především nejnovějšími objevy. Jedna ze sekcí byla věnována např. pádu planetky 2008TC3 – prvního meteoritu, který byl pozorován ještě před vstupem do zemské atmosféry.

Konference se koná u příležitosti 50. výročí pádu meteoritu Příbram a 80. narozenin tehdejšího předního československého odborníka na studium meteoritů Zdeňka Ceplechy. Odbornou náplň akce zajišťovali dva naši přední odborníci na výzkum meziplanetární hmoty Pavel Spurný a Jiří Borovička, pracovníci Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Packa (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.