Přeskočit na obsah

Mezinárodní sklářské sympozium Annín

Z Wikizpráv

Neděle

Šumavské domky – vítězný návrh

Mezinárodní skářské sympozium Annín proběhlo ve dnech 3.5. listopadu 2017 a navázalo tak na již zaniklou tradici sklářských workshopů ve Vimperku. Jeho pořadatel sklárna Annín – firma Kyrana s.r.o. pod vedením současného majitele sklárny Petra Švrčuli uspořádala již třetí ročník. V Anníně tak byla zahájena nová tradice, kterou organizačně zajišťuje kurátorka sympozia PhDr. Jitka Lněničková.

Na podzim roku 2015 se zde konal workshop Annínské broušení. V roce 2016 už bylo po znovuobnovení sklářské výroby v Anníně uspořádáno plnohodnotné mezinárodní česko-německé sklářské sympozium. Za podpory sponzorů Česko-německého fondu budoucnosti a zastupitelů Plzeňského kraje se ho zúčastnili studenti z Kamenického Šenova, z Vyššího Brodu, jeden zástupce z Třeboně a německého Zwieselu. Cílem sympozia bylo vzájemné poznání studentů z Čech a Německa a jejich budoucí spolupráce.

V letošním roce se v rámci mezinárodního sympozia setkali studenti vysokých škol uměleckoprůmyslových z Prahy a Bratislavy. Celkem sedm studentů pod vedením profesorů Rony Plesla, Milana Opálky a Patrika Illa se zaměřilo na návrhy a realizaci umělecky opracovaného skleněného suvenýru ze Šumavy. Výsledkem jejich snažení jsou vzory určené pro běžnou výrobu a budou sloužit jako dárky pro návštěvníky sklárny. Projekt byl financován z grantu Plzeňského kraje, finanční podpory obce Dlouhá Ves, firem Lesy ČR a Krátoška Chemin.  

Fotogalerie  [editovat]

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Art Jarka (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.