Přeskočit na obsah

Microsoft spustil nový vyhledávač

Z Wikizpráv

Úterý

Microsoft zpřístupnil svůj nový vyhledávač Bing. Po relativním neúspěchu jeho Live Search se opět snaží prorazit v oblasti, kterou v současnosti opanuje internetový hegemon Google. Jde zatím jen o přípravné verze, v angličtině o verzi Preview, v češtině o verzi Beta. Mezi českou a anglickou jazykovou verzí lze vidět značný rozdíl, mnoho funkcí funguje pouze pod anglickou lokalizací. Zajímavé je taktéž srovnání výsledků Googlu a Bingu. Bing upřednostňuje hlavně oficiální a komerční stránky, u Googlu se na prvních místech často vyskytuje Wikipedie a její přidružené projekty, jeho vyhledávání je více propojeno s obrázky a mapami. Bing umožňuje sdílet výsledky vyhledávání na Facebooku nebo Windows Live a ukládat je do služby SkyDrive. Doposud největší nevýhodou je pomalé indexování i velkých stránek.

Zdroje[editovat]

  • WAIC, Vlastimil. Bing, nový vyhledávač Microsoftu, je online. Ohrozí Google?. Živě.cz [online]. 2009-06-01 [cit. 2009-06-02]. Dostupné z: [1].
  • ČÍŽEK, Jakub. První srovnání: Microsoft Bing, nebo Google?. Živě.cz [online]. 2009-06-02 [cit. 2009-06-02]. Dostupné z: [2].