Přeskočit na obsah

Miloš Zeman už se připravuje na inauguraci

Z Wikizpráv

Pátek

Nový český prezident Miloš Zeman

Historicky první přímou volbou zvolený budoucí prezident České republiky Miloš Zeman už úřaduje ve své kanceláři v Loretánské ulici, kde bude přijímat návštěvy před tím, než se v březnu oficiálně ujme úřadu. Už se sešel například s nynějším kancléřem prezidenta republiky, Jiřím Weiglem. Probírali spolu například inauguraci, na projevu k inauguraci už prý Zeman pracuje.

Koho si Zeman vezme na Hrad zatím nikdo neví, bývalý premiér se to snaží tajit. Oznámil však, že už ví, kdo ho doprovodí jako řidič a kdo jako šéf ochranky. Co se té týče, dostala ji i Zemanova dcera Kateřina. Tohle rozhodnutí muselo schválit ministerstvo vnitra, což proběhlo dnes v ranních hodinách.

Mezi lidmi, se kterými se Miloš Zeman setkal, byl i Miroslav Jansta, lobbista a šéf Českého svazu tělesné výchovy. Podle médií působil v několika firmách společně s advokátem Vladimírem Zavadilem, který nechal den před volbami otisknout v nejčtenějších novinách Blesk otisknout lživý inzerát namířený proti Zemanovu protikandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. Jansta spojitost s touto Zavadilovou aktivitou odmítá. Podle jeho slov se chtěl se Zemanem pouze pozdravit.

Zeman se do metropole vrátil včera po několikadenním odpočinku na jeho chalupě na Vysočině. Úřadu se oficiálně ujme 8. března 2013 složením inauguračního slibu. Roli první dámy budou napůl zastávat jeho manželka s dcerou Kateřinou Zemanovou.

Zdroje[editovat]

  • Zeman už má prezidentskou kancelář, jeho dcera dostane ochranku. ČT24 [online]. 2013-02-01 [cit. 2013-02-01]. Dostupné z: [1].