Ministr dopravy Antonín Prachař končí

Z Wikizpráv

Středa

Ministr dopravy Antonín Prachař končí a vystřídá ho Dan Ťok. Prachař oznámil záměr rezignovat vedení hnutí ANO už včera a dnes to společně s předsedou hnutí a vicepremiérem Andrejem Babišem potvrdili novinářům.

Prachař za důvod odchodu označil kritickou kampaň opozice a médií. Sám byl spokojen s tím, že za jeho působení se zlepšila činnost Ředitelství silnic a dálnic a že byla zahájena výstavba dálnice D11. Přitom ale právě za problémy na ŘSD byl kritizován, zejména kvůli častým změnám v jeho vedení. Kritiku si vysloužil i za některé kroky související se železnicí: Ještě na začátku týdne byl odvolán ředitel Českých drah, který byl v čele společnosti jen od jara. Problémy měl také se zvládnutím sporů o demolici havířovského nádraží.

Hnutí ANO navrhuje jako jeho nástupce ředitele stavební firmy Skanska Dana Ťoka. U něho ale hrozí, že se stane terčem kritiky kvůli konfliktu zájmů. Vicepremiér Andrej Babiš Ťoka hájí jako dobrou volbu.

Opoziční ODS ústy Prachařova předchůdce Zbyňka Stanjury rezignaci Prachaře vítá, Ťoka zatím předběžně hodnotit nechtěla.

Pokud Prachařovu demisi přijme prezident České republiky Miloš Zeman, bude se jednat o druhou změnu v Sobotkově vládě.

Zdroje[editovat]

  • Ministr Prachař ve vládě končí, Babiš za něj navrhuje ředitele Skansky. Deník [online]. 2014-11-12 [cit. 2014-11-12]. Dostupné z: [1].