Ministrem průmyslu se stal Kuba

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Ministerstvo průmyslu

Dosavadního náměstka hejtmana Jihočeského kraje Martina Kubu dnes jmenoval prezident Václav Klaus novým ministrem průmyslu. Kuba nahrazuje Martina Kocourka, který musel odejít kvůli aféře s 16 miliony korun, s nimiž za podezřelých okolností obchodoval přes účty své matky.

Kubu do funkce navrhl premiér Petr Nečas, který ho přitom nedávno nepodpořil při volbách nového vedení ODS. Kritizoval ho zejména za to, že v Jihočeském kraji přispěl ke vzniku velké koalice s ČSSD.

Kuba nebyl jediným kandidátem na funkci ministra průmyslu. Hovořilo se také o poslanci Michalu Doktorovi. Ten označil jmenování Kuby, dříve označovaného za chráněnce jihočeského „kmotra“ podnikatele Pavla Dlouhého, za osudovou chybu ODS. Kvůli tomu po dvaceti letech ze strany odchází, nicméně nadále je spojencem vládní koalice.

Nečas se vlivu „kmotrů“ na Kubu neobává. „Musím říci, že je to autentický člověk s autentickými politickými názory, které je ochoten prosazovat, veřejně hájit,“ řekl při Kubově jmenování.

Zdroje[editovat]

  • Prezident jmenoval do čela ministerstva průmyslu Martina Kubu. České noviny (ČTK) [online]. 2011-11-16 [cit. 2011-11-16]. Dostupné z: [1].
  • Nový ministr průmyslu Kuba předá podnikání s buchtičkami a nápoji rodině. iHNed.cz [online]. 2011-11-16 [cit. 2011-11-16]. Dostupné z: [2].