Přeskočit na obsah

Mistrem fotbalové ligy je poprvé Viktoria Plzeň

Z Wikizpráv
ilustrační obrázek

Sobota

Fotbalisté Viktorie Plzeň si kolo před koncem nejvyšší soutěže zajistili mistrovský titul. Porazili v domácím prostředí Baník Ostrava 3:1. Sparta sice vyhrála v Teplicích nad sestupujícím Ústím nad Labem stejným rozdílem, ale čtyřbodové manko už v posledním kole smazat nemůže.

Plzeň vyhrála ligu poprvé v historii. Titul slavil vyprodaný stadion ve Štruncových sadech. Zápas přitom začal pro domácí smolně, už v páté minutě si Lukešovu střelu srazil do sítě hlavou David Limberský. Ještě před přestávkou ale otočili skóre Petr Jiráček a Marek Bakoš a výsledek zpečetil Pavel Horváth. Po zápase tak mohl kapitán týmu převzít pohár pro mistra ligy od předsedy ČMFS Ivana Haška.

„Je pravda, že jsme měli vynikající podzim. Spartu jsme před sebe nepustili ani na jedno kolo,“ zhodnotil sezónu trenér Pavel Vrba. Podle něj se sešel v Plzni lepší kolektiv i než v Žilině, kterou za svého působení ve slovenské lize rovněž dovedl k titulu. „Tady ta parta držela víc pohromadě,“ řekl a vyzdvihl hlavně přínos Pavla Horvátha. Ten k historickému úspěchu řekl: „Jsem rád, že jsme se svým fotbalem prosadili, a myslím, že jsme si vyhrát zasloužili.“

Ústí doprovodí do druhé ligy brněnská Zbrojovka, která prohrála v klíčovém záchranářském duelu v Příbrami 0:1.

Zdroje

[editovat]
  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle televizního přenosu a online statistik, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.