Mistrovský titul patří poprvé hokejistům Slovanu Bratislava

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pátek 23. března 1979

Už po předposledním kole je jasné, že bratislavský Slovan bude mistrem. Na čele tabulky má pět bodů náskok. Dnes porazil Teslu Pardubice 6:2, a tak ho ani nemusel zajímat výsledek jeho pronásledovatele. Dukla Jihlava ale navíc ztrácela, nečekaně prohrála v Gottwaldově 2:4.

Slovan se po nervózním začátku dostal do vedení 3:1 po první třetině a náskok si hlídal až do konce. Ve třetí třetině mu ale hodně pomohl výborný brankář Sakáč. Po dvou gólech dali bratři Marián a Peter Šťastní, na druhé straně se blýskl Martinec, i když se mezi střelce nezapsal.

Gottwaldov hrál při svém již jistém sestupu z ligy nejméně na rok poslední ligový zápas na domácím ledě, ale ze začátku to nevypadalo na veselé loučení. Vojáci dali dvě branky Válkem a Augustou, ale od poloviny zápasu se jeho vývoj otočil a Gottwaldov nakonec zvítězil.

V dalších zápasech porazil Trenčín Litvínov 3:2, Kladno zdolalo Košice 6:4 a Brno prohrálo se Spartou 3:5. V předehrávce hrály Vítkovice v Českých Budějovicích 5:5. Tabulku vede Slovan s 60 body, druhá Jihlava má 55 a třetí Vítkovice 54. Před posledním Gottwaldovem se rozhodne o dalším sestupujícím mezi Českými Budějovicemi, Trenčínem (oba 35 bodů) a Brnem (34 bodů).

Slovan Bratislava je prvním slovenským mistrem v historii naší ligy.

Zdroje[editovat]

  • Slovan poprvé mistrem. Rudé právo [online]. 1979-03-24 [cit. 2012-10-27], s. 8. Dostupné z: [1].