Přeskočit na obsah

Mistrovský titul patří poprvé hokejistům Slovanu Bratislava

Z Wikizpráv

Pátek 23. března 1979

Už po předposledním kole je jasné, že bratislavský Slovan bude mistrem. Na čele tabulky má pět bodů náskok. Dnes porazil Teslu Pardubice 6:2, a tak ho ani nemusel zajímat výsledek jeho pronásledovatele. Dukla Jihlava ale navíc ztrácela, nečekaně prohrála v Gottwaldově 2:4.

Slovan se po nervózním začátku dostal do vedení 3:1 po první třetině a náskok si hlídal až do konce. Ve třetí třetině mu ale hodně pomohl výborný brankář Sakáč. Po dvou gólech dali bratři Marián a Peter Šťastní, na druhé straně se blýskl Martinec, i když se mezi střelce nezapsal.

Gottwaldov hrál při svém již jistém sestupu z ligy nejméně na rok poslední ligový zápas na domácím ledě, ale ze začátku to nevypadalo na veselé loučení. Vojáci dali dvě branky Válkem a Augustou, ale od poloviny zápasu se jeho vývoj otočil a Gottwaldov nakonec zvítězil.

V dalších zápasech porazil Trenčín Litvínov 3:2, Kladno zdolalo Košice 6:4 a Brno prohrálo se Spartou 3:5. V předehrávce hrály Vítkovice v Českých Budějovicích 5:5. Tabulku vede Slovan s 60 body, druhá Jihlava má 55 a třetí Vítkovice 54. Před posledním Gottwaldovem se rozhodne o dalším sestupujícím mezi Českými Budějovicemi, Trenčínem (oba 35 bodů) a Brnem (34 bodů).

Slovan Bratislava je prvním slovenským mistrem v historii naší ligy.

Zdroje

[editovat]
  • Slovan poprvé mistrem. Rudé právo [online]. 1979-03-24 [cit. 2012-10-27], s. 8. Dostupné z: [1].