Přeskočit na obsah

Mladý student zemřel v Holešově po pádu z okna

Z Wikizpráv

Úterý

Znak města Holešova
Ilustrační foto

Velký šok zažili studenti i pedagogové Gymnázia Ladislava Jaroše v Holešově. Před desátou hodinou ranní, o přestávce po druhé vyučovací hodině, si žáci na chlapecké toaletě všimli otevřeného okna. Když jej zavírali, uviděli na parkovišti za školou ležet chlapecké tělo.

Okamžitě zavolali zdravotnickou záchrannou službu a oznámili to vedení školy. Žáci Sexty a 3.A spolu s pedagogem začali chlapce resuscitovat masáží srdce a umělým dýcháním až do příjezdu záchranné služby, která v oživování pokračovala. Po téměř hodinové snaze byla záchranná akce ukončena. "Záchranáři resuscitovali studenta 45 minut. Chlapec však podlehl mnohačetným zraněním," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.[1] Na místě zasahoval také vrtulník, který přiletěl z Olomouce.

Podle policejní mluvčí kroměřížské policie Květoslavy Malenovské devatenáctiletý mladík z okna gymnázia vypadl nebo vyskočil.[1] Dopis na rozloučenou neponechal. Mladík byl v maturitním ročníku a podle některých informací vyskočil z okna kvůli blížícímu se vysvědčení. To ale ředitelka školy Mgr. Kubíčková odmítla a v prohlášení na stránkách školy uvedla, že žák neměl prospěchové problémy a chystal se na studium farmacie nebo fyzioterapie.

Ve Zlínském kraji jde v krátké době o druhý případ, kdy zemřel žák v době vyučování. Ve Zlíně utonul v místních lázních žák při plavání v rámci náhradního programu v poslední den školy před Vánocemi.

Zdroje[editovat]

  1. 1,0 1,1 V Holešově zemřel gymnazista. Po pádu z okna školy. Aktuálně.cz [online]. Rev. 2008-01-29 [cit. 2008-06-09]. Dostupné z: [1].
  • ORÁLEK, Pavel; ZAPLETAL, Petr. Tragédie na gymnáziu: mladík spáchal sebevraždu. TV Nova [online]. 2008-01-29, rev. 2008-01-29 [cit. 2008-06-09]. Dostupné z: [2].