Mnohá česká města vyvěsila tibetskou vlajku. Přidala se i Poslanecká sněmovna

Z Wikizpráv

Pondělí

K tradiční akci, která má upozornit na okupaci Tibetu Čínskou lidovou republikou (letos je tomu 47 let), se přidaly více než tři stovky měst. A nejen ta; představitelé Strany Zelených vlajku vyvěsili i z okna svého klubu v budově Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Podle předsedy sněmovny Miloslava Vlčka tím však porušili příslušná nařízení; dle jeho právní analýzy se totiž jedná o veřejnou budovu, kde je vyvěšování vlajek upravováno příslušnými právními normami a tudíž není možné vyvěsit jakoukoliv zástavu kdekoliv, ale na k tomu určených místech. Zelení se tomuto brání a poukázali na fakt, že k žádnému porušení nedošlo, neboť vlajku vyvěsili z okna svého poslaneckého klubu a nikoliv na oficiálním místě.[1].

Přesto však vlajek ubývá. Na mnohých zastupitelských úřadech se totiž mění pohled na tuto problematiku, někteří politici připouštějí, že kontinentální Čína se jako země mění a je nutné s tím počítat. Navíc někteří zastupitelé jsou rovněž podnikateli a mají své aktivity v nejlidnatější zemi světa[2]

Reference[editovat]

  1. Článek na aktualne.cz
  2. Článek na aktualne.cz z února 08