Moskevská soudkyně dostala ochranku, vyhrožoval jí obviněný

Z Wikizpráv

Sobota

Sídlo jednoho z obvodních soudů v Moskvě na ulici Maršála Tuchačevského (ilustrační fotografie)

Předsedkyně moskevského městského soudu Olga Jegorovová potvrdila, že ruská policie začala chránit jednu z moskevských soudkyň. Obviněný ji a prokurátora přímo v soudní síni varoval, že pokud bude odsouzen, „dostanou od něho dárek“.

Jegorovová vyzvala všechny soudce, aby nebrali podobné výhrůžky na lehkou váhu zejména poté, co byl 12. dubna zavražděn jejich moskevský kolega Eduard Čuvašov. Policie prý již zjistila totožnost pachatelů vraždy, ale veřejnosti je ještě nesdělila.[1] Panuje obecné přesvědčení, že za jeho vraždou stojí osoba spojená s některým z případů, jež soudil, nejvíce se mluví o kauzách nacionalistické skupiny Bílí vlci, nacionalistické skupiny vedení Arturem Rynem a Pavlem Skačevským, o kauze bývalého generála protidrogové centrály Buľbova nebo o případu bývalého spolupracovníka ministerstva vnitra Belašova, který byl obviněn ze spolupráce s teroristickou skupinou Revvojensovět.

Zdroje[editovat]

  • V Moskve vzjata pod ochranu suďja, kotoroj ugrožali prjamo v zale zasedanija. NEWSru.com [online]. 2010-04-17 [cit. 2010-04-17]. Dostupné z: [2]. (rusky)
  1. Ustanovleny ubijcy suďi Eduarda Čuvaševa. Trud [online]. 2010-04-17 [cit. 2010-04-17]. Dostupné z: [1]. (rusky)