Mrakodrap v Ostravě nebude

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Znak Ostravy

Firma CTP Invest plánovala, že poblíž ostravského náměstí Republiky postaví komplex tří budov. Nejvyšší z nich, Alfa, měla mít 24 pater a výšku 90 metrů. Beta, druhá z budov, měla mít 11 pater. Spojujícím článkem pak měla být budova Gama. Ve vší tichosti však investor Betu snížil o dvě a Alfu dokonce o deset pater. Podle firmy za snížením „mrakodrapu“ stojí tlak veřejnosti. CTP Invest si přeje, aby její budovy byly od počátku pozitivně, proto ustoupila lidem z okolních domů, kterým se představa 90metrového věžáku nezamlouvala.

Ani tak si ovšem firma přízeň obyvatel z přilehlé zástavby nezískala. Dle nich budou v bytech tak jako tak mít tmu, navíc se obávají, že kvůli slabému podloží narušenému důlní činností se může budova zřítit. Navíc jim vadí, že kvůli stavbě byl zrušen využívaný podchod ze zastávky Náměstí Republiky a vykáceny stromy, ačkoliv jediným důsledkem stavebních prací je oplocený kráter v zemi.

Firma obavy občanů odmítá s tím, že dodržuje veškeré bezpečnostní předpisy. Podle ní není za zmenšením počtu pater ani obava z jiných kancelářských komplexů, které v Ostravě rostou jako houby po dešti. Dle jejího vyjádření se nyní čeká na schválení změny územního rozhodnutí. Stavět by se mělo začít ještě letos, dokončení se plánuje na léto roku 2009.

Zdroje[editovat]

  • PLEVA, Martin. Mrakodrap se k nebi nevydrápe. Moravskoslezský deník [online]. 2008-08-16 [cit. 2008-08-17]. Dostupné z: [1].