Muslimové, židé a křesťané běželi společně do Jeruzalému za mír

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Chrám Narození Páně v Betlému, kde začal společný běh věřících do Jeruzaléma za mír

Křesťané, muslimové i židé se zúčastnili v neděli běhu za mír, jehož trasa vedla z Betlému do Jeruzaléma. Akce spojuje místa nacházející se na palestinském Západním břehu Jordánu a v Izraeli. Na přechodu mezi územím palestinské samosprávy a Izraelem u Betléma účastníci společně podepsali výzvu věřícím celého světa, aby podnikli pouť do Svaté země a tam se zúčastnili akcí na podporu míru a spolužití.

Běh zahájil program sportovních akcí, jejichž součástí bude i cyklistická pouť ze severoizraelského Migdalu, stojícího na místě biblické Magdaly, k pozůstatkům starověkého města Kafarnaa na břehu Galilejského jezera.

Akci spolu s izraelskými organizacemi pořádají i vatikánská poutnická kancelář Opera Romana Pellegrinaggi a Italský národní olympijský výbor.

Ministr turismu Stas Misežnikov vyzdvihl význam akce pro smíření znepřátelených stran: „Tyto unikátní sportovní akce přispívají ke spolužití. Jsou to fascinující setkání italských katolíků, Izraelců a Palestinců. Mají povzbudit pouti do Svaté země, mír a dialog mezi Izraelem a Palestinci."“

Zdroje[editovat]

  • ynet. Muslims, Jews, Christians do Bethlehem-Jerusalem run. Y netnews [online]. 2010-04-29 [cit. 2010-04-29]. Dostupné z: [1]. (anglicky)