Přeskočit na obsah

Muslimská Evropa? Prý již brzy

Z Wikizpráv

Neděle

Mešita v Den Haagu, Nizozemsko

Kritici přistěhovalectví a integrace jiných kultur v Evropě mají nyní nové video, které na YouTube shlédlo už 10 milionů lidí. Moderně zpracovaná prezentace porovnává porodnost v jednotlivých evropských, ale i severoamerických zemích s muslimskou imigrací a prorokuje nepříjemný trend: nahrazení evropské kultury islámskou v následujících dvaceti až třiceti letech.

Video se přitom neodvolává na žádné zdroje a jen jediný citát dokládá německým statistickým úřadem. Navíc stanoví „kulturně udržitelné“ míry porodnosti. Zmiňována je hlavně Francie, Velká Británie, kritika se ale nevyhýbá ani Německu, nebo Nizozemsku. Porovnává se počet muslimského obyvatelstva v roce 1970 se současným stavem (který dosahuje již několik milionů) a předpovídá se zdvojnásobení muslimské populace v celé Evropě až na 104 milionů za pouhých 20 let.

Rovněž v případě Ruska se mluví o rostoucí muslimské menšině. Přitom v této zemi se nejedná o dlouhodobou imigraci, ale o národy, které jsou součástí moderního Ruska již řadu let a islám představuje nezanedbatelnou část jejich kulturního dědictví, starého staletí. Nelze ovšem zpochybnit skutečnost, že Rusů samotných opravdu od roku 1991 ubývá.

Nízká porodnost v Evropě, hlavně v zemích západní Evropy, ale i v České republice, je dlouhodobě nepříznivý trend, o kterém se vedou dlouhodobé debaty a politici se snaží situaci zvrátit. Jedním z cílů je právě i příznivá imigrační politika, která vede k zvýšení počtu příslušníků náboženských menšin v daném státě. Tomuto faktu se věnují samozřejmě i extremisté; teprve nedávno například Národní strana uveřejnila na svých webových stránkách tzv. Populační kalkulačku,[1] která předvídala v následujících dekádách desetimiliony příslušníků národnostních menšin, například Romů. Experti takové počty okamžitě odmítli s odůvodněním, že zcela nezahrnují přirozený vývoj a například demografickou revoluci.

Zdroje[editovat]

  • Video predpovedá moslimskú Európu. Už za 20 rokov. aktualne.sk [online]. 2009-08-16 [cit. 2009-08-16]. Dostupné z: [1]. (slovensky)
  1. Zpráva idnes.cz s populační kalkulačkou