Návrat vlaků do Opárenského údolí

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

RegioSprinter v konečné stanici Chotiměř

Po trati Opárenským údolím z Lovosic do Chotiměře projely po sedmi letech opět osobní vlaky. Právě před sedmi lety byla doprava zastavena kvůli sesuvu mezi zastávkami Dobkovičky a Radejčín, kdy se svah s tratí sesul na dálnici D8. Sesuv dosud nebyl překlenut a vlaky jsou stále nahrazeny autobusy, ode dneška byl ale zájen provoz víkendových vlaků společnosti AŽD Praha, které budou jezdit o sobotách a nedělích až do konce září

V provozu 1897 - 2013[editovat]

Stanice Chotiměř

Trať Lovosice - Teplice v Čechách vybudovala společnost Ústecko-teplické dráhy jako součást tratě Teplice v Čechách - Liberec. Původně sloužila zejména pro přepravu uhlí, nákladní doprava postupně upadala, zato se projevoval turistický potenciál tratě, která prochází atraktivním Opárenským údolím a též kolem vrcholů Lovoš a Milešovka, jež jsou též značně turisticky navštěvovány.

Sesuv před sedmi lety[editovat]

trať dále za Chotiměř je nadále uzavřena

6. června 2013 po velkých deštích došlo k sesuvu půdy, který s sebou vzal i tuto trať a materiál skončil až na budované dálnici D8. Provoz byl zastaven mezi Lovosicemi a Radejčínem, vlaky byly nahrazeny autobusy a budoucnost tratě se zdála být značně nejistá. Narozdíl od dálnice, která byla po sesuvu dokončena, trať nejprve ministerstvo dopravy obnovit neplánovalo. Plány se nakonec změnily a k opravě má dojít pravděpodobně roku 2022. Sesuv též provázejí spory a viníka, kdy podle některých posudků mohla za sesuv stavba dálnice, podle jiných to byl provoz kamenolomu.

Na scénu přichází AŽD[editovat]

Vlak vedený lokomotivou 749 vjíždí do zastávky Oparno

Ačkoliv se objevily plány na obnovu tratě, na místě samotném se až do letošního jara nedělo nic. Tehdy přišla společnost AŽD Praha, která se zabývá výrobou zabezpečovací techniky a vlastní a provozuje tzv. Švestkovou dráhu, na níž též zajišťuje provoz vlaků, za představiteli Ústeckého kraje s návrhem, že využije víkendového prostoje svého vozidla v Lovosicích a bude provozovat vlaky do Chotiměře - poslední stanice před sesuvem. Kraj souhlasil a provoz byl zahájen jako turistická linka T4 Dopravy Ústeckého kraje. V návaznosti na tento záměr Správa železnic provedla opravy úseku za 13 milionů korun spočívající v odstranění vegetace, výměně některých pražců, rekonstrukci přejezů, oprava nástupišť...

Dopravce na trať nasazuje jednotky německé řady 654 zvané RegioSprinter. Při zahájení provozu se objevila též souprava vedená lokomotivou 749 zvanou zamračená, nebo bardotka. Přes deštivé počasí si první den provozu nenechalo ujít velké množství cestujících. Vlaky jezdí o sobotách, nedělích a svátcích sedmkrát denně.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Martin Vrut (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.
  • SŮRA, Jan. Po sedmi letech se vrátily vlaky do Oparenského údolí. Zdopravy.cz [online].  [cit. 2020-06-06]. Dostupné z: [1].