Přeskočit na obsah

Několik českých okrajových politických stran podporuje anexi Krymu

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Hlas Ruska dnes přináší zprávu, kde zmiňuje dopis, pod kterým je podpis místopředsedy Českého národního sdružení a člena předsednictva strany LEV 21 - Národní socialisté Přemysla Votavy, a jiný dopis představitelů strany NE Bruselu - Národní demokracie, konkrétně předsedy Adama B. Bartoše a místopředsedy Ladislava Zemánka. Za zmínku stojí zejména citace z dopisů.

„Domníváme se, že připojení Krymu k Rusku je krokem správným a přirozeným, ať už proto, že drtivá většina obyvatel si takový krok přeje, či proto, že poloostrov historicky k Rusku náleží,“ cituje Hlas Ruska z dopisu představitelů strany NE Bruselu - Národní demokracie, kde je rovněž zdůrazněna vina Evropské unie a států západní Evropy za krizovou situaci na Ukrajině.

Podle slov Přemysla Votavy je „dnešní starost EU a USA o vývoj na Ukrajině či na Krymu jen falešnou hrou na demokracii“ a EU a USA svým chováním „přispěly k nárůstu ultranacionalistických a fašistických sil a otevřely tak cestu k rozpadu mnohonárodnostní Ukrajiny. EU navíc svou, až patologickou nenávistí k Rusku, vytvářela podhoubí tohoto nacionalismu…“

NE Bruselu - Národní demokracie je strana, která vznikla transformací dřívějšího volebního uskupení Právo a spravedlnost, která byla blízká někdejší Dělnické straně a republikánům. Její politika bývá označovaná za krajně pravicovou. Levicovou stranu LEV 21 - Národní socialisté založil bývalý premiér za sociální demokracii Jiří Paroubek.

Zdroje[editovat]

  • Čeští patrioti podporují pořádek na Ukrajině. Hlas Ruska [online]. 2014-04-03 [cit. 2014-04-03]. Dostupné z: [1].