Přeskočit na obsah

Na Bostonském maratonu explodovaly dvě nálože

Z Wikizpráv

Pondělí

Po explozi zůstali na zemi ležet zranění; ti, kteří mohli, se z místa události snažili dostat co nejrychleji.

Blízko cílové rovinky prestižního Bostonského maratonu došlo ke dvěma výbuchům nastražených náloží. Na místě zůstali 2 mrtví, desítky zraněných byly rozvezeny do nemocnic v okolí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Výbuchy se uskutečnily na dvou místech, přibližně 45 - 90 metrů od sebe. Kolem místa výbuchu vypukla panika. Lidé se snažili dostat od místa výbuchu pryč, jiní běželi pomoci zraněným. Mezi nejčastějšími zraněními převládají poranění dolních končetin.

Policie v místě útoku našla dvě další nálože, které byly zneškodněny. Původně se předpokládalo, že s bombovým útokem souvisí i požár Knihovny J. F. Kennedyho, to ale později policie vyvrátila. Nikomu ze zaměstnanců knihovny se nic nestalo.

Podle stanice NBC se někteří závodníci ihned po závodu vydali do nemocnic darovat krev.

Po výbuchu bylo místo závodu prohledáno z důvodu podezření na možné užití biologických zbraní.

V celém Bostonu nefungují sítě mobilních operátorů a Federální letecké velení nad městem vyhlásilo bezletovou zónu. Místo výbuchu bylo prohledáno kvůli podezření na použití biologických zbraní.

Událost spustila okamžitou reakci také na sociálních sítích. Hashtag #prayforboston se na sociální síti Twitter stal celosvětově nejpopulárnější - lidé se zde svěřují se svými pocity a sdílí fotografie z místa neštěstí. O fotografie a videa z doby výbuchu také veřejnost žádá bostonská policie.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • Terrorism strikes Boston Marathon as bombs kill 2, wound dozens. CNN [online].  [cit. 2013-04-15]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Boston Explosions. Al-Džazíra [online].  [cit. 2013-04-15]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  • #prayforboston na Twitteru
  • [3]

Odkazy[editovat]