Přeskočit na obsah

Na mistrovství Evropy budou Češi po letech krasobruslit ve všech disciplínách

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Tomáš Verner po vítězství na ME 2008

Mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner a čtvrtý krasobruslař letošního mistrovství světa Michal Březina budou hlavní česká naděje pro mistrovství Evropy v krasobruslení 2011, které se uskuteční v lednu v Bernu.

Poprvé od roku 2006, kdy se evropského šampionátu zúčastnila sportovní dvojice Olga Prokuronovová a Karel Štefl, obsadí česká reprezentace i tuto kategorii. Zúčastní se jí Klára Kadlecová a Petr Bidař, juniorská dvojice, která vyhrála letošní společné mistrovství České republiky, Polska a Slovenska. Další dvě kategorie obsadí mezi ženami Monika Boček a v tancích na ledě Lucie Myslivečková s Matějem Novákem.

V evropském pořadí nejlepších výkonů závodníků redukovaném na bruslaře oprávně ke startu na šampionátu patří Vernerovi první místo před Francouzem Amodiem a Španělem Fernandezem. Kadlecová s Bidařem jsou mezi sportovními dvojicemi devátí a Myslivečková s Novákem v tancích dvanáctí. Březina letos absolvoval kvůli zranění pouze závody, které se do oficiálního srovnání výkonů nezapočítávají, jeho letošní nejlepší výkon z mistrovství republiky v Žilině by ho zařadil na osmé místo.

Evropský šampionát začne v Bernu 24. ledna a skončí 30. ledna. Na následující mistrovství světa (21. - 27. března v Tokiu) pojedou z českých krasobruslařů už jen Verner, Březina a Myslivečková s Novákem.

Zdroje

[editovat]
  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Okino (diskuse, příspěvky) podle tiskové zprávy (doc) Českého krasobruslařského svazu a statistik ISU., který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.