Přeskočit na obsah

Na palubě letadla, které havarovalo v Brazílii, byl i prezidentský kandidát

Z Wikizpráv

Středa

Eduardo Campos krátce po zvolení guvernérem Pernambuca v roce 2006

Levicový kandidát na prezidenta Brazílie Eduardo Campos zahynul na palubě malého dopravního letadla, které dnes havarovalo do obytné čtvrti města Santos. Záchranáři oznámili, že na místě je deset obětí. Camposovu smrt první potvrdila jeho socialistická strana, kterou jeho skon „šokoval“. Viceprezident Michel Temer vyjádřil soustrast pozůstalým: „Eduardo Campos byl politik s principy a hodnotami, které převzal od své rodiny a nesl je důstojně a se ctí celou svou kariéru.“

Letadlo typu Cessna 560XL letělo z Ria do Guaraji, ale kvůli špatnému počasí tam nemohlo přistát. V Santosu havarovalo z neznámých důvodů, na místě vznikl požár. S Camposem cestovali i jeho manželka a syn.

Campos byl v minulosti guvernérem státu Pernambuco. Nyní v 49 letech se rozhodl kandidovat proti své bývalé politické spojenkyni Dilmě Roussefové, která obhajuje svůj mandát. Průzkumy mu slibovaly kolem deseti procent hlasů, pohyboval se na třetím místě.

Roussefová k uctění Camposovy památky přerušila na tři dny všechny předvolební aktivity.

Zdroje

[editovat]
  • Brazil presidential candidate Campos in plane crash - source. Reuters via Trust.org [online]. 2014-08-13 [cit. 2014-08-13]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Brazil presidential candidate Campos 'in plane crash'. BBC [online]. 2014-08-13 [cit. 2014-08-13]. Dostupné z: [2]. (anglicky)