Přeskočit na obsah

Na pražskou Letnou se vrátily tramvaje

Z Wikizpráv

Středa

Tramvaje na znovuotevřené smyčce Špejchar

Od zahájení denního provozu dne 1. července 2009 byla po roce znovu otevřena tramvajová trať v úseku Sparta – Špejchar. 24. června 2008 byla přerušena tramvajová doprava v úseku Sparta – Hradčanská. Tramvaje ze směru Strossmayerovo náměstí byly ukončeny na dočasném hlavovém obratišti Sparta a tramvaje ze směru Vítězné náměstí a Vozovna Střešovice byly vedeny přes zastávku Chotkovy sady na Malostranskou. Od 1. února 2009 byl uzavřen i úsek Prašný most – HradčanskáChotkovy sady.

Do obratiště Špejchar byly prodlouženy denní linky 25 a 26, a nově také linka 15, která svou trasou do zastávky Nádraží Vysočany částečně kopíruje bývalou trasu linky 8. Celý úsek je i nadále obsluhován náhradní autobusovou dopravou, linkou X-1.

Celá série výluk je zapříčiněna výstavbou tunelu Blanka, který má spojit Malovanku a Pelc-Tyrolku. Od 18. července bude série pokračovat výlukou v úseku Trojská – Partyzánská a od 1. listopadu v úseku Vítězné náměstí – Prašný most – Hradčanská.

Zdroje[editovat]

  • Mediafax. Na pražskou Letnou se zítra vrátí tramvaje. regiony24.cz [online]. 2009-06-30 [cit. 2009-07-01]. Dostupné z: [1].