Přeskočit na obsah

Nehoda na motocyklu připravila o život bubeníka skupiny Chinaski

Z Wikizpráv
Pavel Grohman (vpravo) na koncertu skupiny Chinaski v dubnu 2008

Sobota

Skupina Chinaski přišla tragicky o zakládajícího člena. Při nehodě na motocyklu se smrtelně zranil její bubeník Pavel Grohman. O život přišel ve věku 38 let.

Podle policejní mluvčí se srazil s automobilem, který odbočoval doleva ve chvíli, když ho Grohman předjížděl. Nehoda se stala mezi obcemi Vamberk a Rybná. Zdravotníci se pokoušeli zachránit jeho život, ale při leteckém převozu do nemocnice vážně zraněný Grohman zemřel.

Skupina nezanikne

[editovat]

Skupina Chinaski bude ve své činnosti pokračovat i po Grohmanově smrti. Pro server tn.cz to okomentoval trumpetista skupiny Petr Kužvart slovy: "Pavel by si rozhodně přál, aby kapela nezanikla. A tak to bude." Odvolány jsou ale koncerty Chinaski na Švihově a na Malé skále, stejně tak účast na festivalech České Hrady a SázavaFest.

Skupina se přitom měla o víkendu vrátit ke koncertování poté, co se po operaci zlomené klíční kosti vrátil zpěvák Michal Malátný.

Grohman byl právě společně s Malátným u zrodu skupiny, která se původně jmenovala Starý hrady a později Starý hadry. Podle postavy z knih Charlese Bukowského ji přejmenovali na Chinaski v 80. letech. V dubnu získala skupina Chinaski za rok 2007 podruhé Zlatého anděla (prvního za rok 2005) v kategorii nejlepší skupina.

Zdroje

[editovat]
  • TICHÝ, Oldřich. Chinaski po tragédii: Budeme hrát dál, Pavel by si to přál. tn.cz [online]. 2008-07-26, rev. 2008-07-26 [cit. 2008-07-26]. Dostupné z: [1].
  • vsm, gra. Bubeník kapely Chinaski se zabil na motorce. Bleskově.cz [online]. 2008-07-25 [cit. 2008-07-26]. Dostupné z: [2].